Eddig beérkezett adomány: 10 510 000 Ft
Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang
Kedves Elnök és Mantra Buddhista Spirituális Központ tagjai!

Nagy megtiszteltetés számomra, hogy ti szellemi vezetőtök legyek a Mantra Magyarországi Buddhista Dharma Központnak, és én vállalom ezt az ajánlatot és leszek a ti Buddhista Közösségetek Mentora és Szellemi Igazgatója és ebbe az értelmében mindent megteszek ami tőlem a legjobban elvárható.

Sok, sok üdvözlet, jó kívánság és áldásom rátok és minden Magyarországi Buddhista barátnak!

Legjobb üdvözlettel Őszinte tietek!

Sangye Choeling Gonpa
(Lopon Tsechu Monastery)
Kimdol, Swayambhu,
15/ Kathmadu Nepal
web: www.sangling.org

Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang és kolostorának adomány számlaszáma (a teljes összeg átutalásra kerül)
UniCredit Hungary Bank Zrt. 10918001 - 00000079 - 20580016
Nemzetközi: IBAN HU48 1091 8001 0000 0079 2058 0016

Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang rövid életútja
Khenpo Kalsang

Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang 1944.02.09-ban született Nepálban, Zum Nyloe, Ganesh Himal területén.

1953-ban szerzetes lett a "Shri Dedschen Londrup" (Zum Mugomba terület / Distrito Gorka) kolostorban, ahol először találkozott Lopön Csecsu Rinpocse-vel.

1957-ben költözött a "Palden Tashi Hiatso" kolostorba (Helambu Bagan Gamba terület / Distrito de Sindu Baldstok Tsou Tar), ahol 36 évig volt tanára a diákoknak.

1967-ben ennek a kolostornak lett az igazgatója, és 1979-ben pedig a Kempo-ja.

1978 óta Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang a "Nepáli Női Buddhista Szervezet Bizottságnak" a tagja.

1994-ben a Tashi Tschime Gatsal kolostornak (Bigu Gombal, Distrito Dollaka) "Rezidens lámája" lett.

1995 óta a Bangkoki székhelyi "Dhamodaya Sabha Egyesületnek" az életre szóló tagja. Ennek a buddhista szervezetnek alakulási célja: a fejlesztés, az oktatás és barátság, kapcsolatok kialakitása a buddhista világban.

2001-ben Lopön Chechu Rimponche kinevezte őt, "Chikhyabe - Lama"-nak; láma aki felelős négy Kolostorért és a két zárdáért.

2004-től a Sangye Choeling Gonpa (Lopon Tsechu Monastery) Kimdol, Swayambhu, 15/ Kathmadu Nepal vezetője és fenti kolostoroké.

2008. február 4-én HE D Antonio de Pleguezuelos y Velasco, a Royal Honor rend nagymestere, mint Lovagi aktus gyanánt, szponzorálta a következő nagylelkűségi aktust az Uralkodók iránt: "Minden évben, az uralkodók születésnapjára különböző tibeti szent helyeken a buddhista szerzetesek és apácák elvégezik az uralkodóértés és a családjáért Szent Ceremóniákat mint: a jókívánságok, a hosszú életért és a békeért szertartásokat. " Ez a királyi kérése volt és át lett adva: a Tiszteletreméltó Khenpo Kalsang-nak (ceremónia vezetése). " http://www.royalhonor.com/members/LamaKalsang_pictures.htm

2011-től Európában, Magyarországon a Mantra Magyarországi Buddhista Közösségnek a Szellemi vezetője, mentora és a közösség irányitója. Magyarországon csak ez a Buddhista közösség lett kinevezve akik (Mantra Magyarországi Buddhista Közösség) képviselik hivatalosan Khenpo Kalsangot.
Fotók
Mantra Magyarországi Buddhista Egyházközösség Mantra Magyarországi Buddhista Egyházközösség
Khenpo Kalsang Kolostor
Kolostor Kolostor